תקרות – לוחות גבס, אריחים ולוחות אקוסטיים

אורבונד מציעה מגוון עשיר של תקרות אקוסטיות, בינהן - לוחות גבס, אריחי גבס, לוחות גבס מחוררים, אריחים מינרליים ואריחים על בסיס צמר עצים.

כאן תוכלו למצוא מגוון רחב של תקרות מעוצבות שיאפשרו לכם לבחור את אופי התקרה הן מההיבט העיצובי והן מההיבט הביצועי והטכני הנדרשים מן המבנה פונקציונליות.
באורבונד קיים מבחר רחב ומגוון של תקרות פריקות (אריחים) ותקרות לא פריקות (לוחות).

לכל אחת מהן יתרונות שונים ועיצוב אחר המבטיחים התאמה מיטבית לכל צורך, רצון ומבנה. המייחד את כל המוצרים הוא יישום מוצלח בעולם כולו ובמספר רב של פרויקטים בישראל.

תקרה פריקה למזגן

תקרות פריקות

PASPARTO | DANOLINE | ORGANIC | AMF ARMSTRONG | קונסטרוקציות לתקרות פריקות.

תקרות גבס מעוצבות, לוחות מחוררים ואריחים מינרלים

בין הפרויקטים שלנו תוכלו למצוא בתים, מרכזי קניות, היכלי תרבות, משרדים, אולמות אירועים, מלונות, מסעדות, בתי חולים, בתי כנס, לובאיי בנייני מגורים ועוד.
מייחדים נוספים הם האיכות הבלתי מתפשרת, החדשנות, העיצוב והשמירה על איכות הסביבה בזמן הייצור, ההתקנה והשימוש.

בזכות ההשקעה הרבה בייצור המוצרים בשיתוף פעולה צמוד עם ארגוני מחקר וטכנולוגיה מהמובילים בעולם מוצרי אורבונד איכותיים, חזקים ועמידים במיוחד.
אורבונד מתחייבת לספק פתרונות טכניים, מעולים וחדשניים בנוסף לרמת שירות גבוהה.

 

מי צריך תקרה אקוסטית?

תקרת גבס אקוסטית עשויה לשמש במבנים רבים בהם קיימים רעשים חזקים ובלתי נעימים, או בעיות אקוסטיקה שונות.

בין היתר מדובר במבנים ציבוריים כמו בתי ספר, מוסדות אקדמיים, בתי קפה ומסעדות, משרדים וחדרי כושר, וכן בתים פרטיים, אולפנים ומפעלים למיניהם.

בתוך כך, בכל מבנה קיימים תנאים המשפיעים וקובעים את האקוסטיקה, כדוגמת חומרי הבנייה, רהיטים ותכולה, כמות הנוכחים במבנה, גודל וגובה החללים ומספר הפתחים.
לכן, כל מי שמעוניין בשיפור התנאים האקוסטיים והפחתת רעשים במבנה צריך להתקין תקרת גבס אקוסטית המתאימה לצרכיו הספציפיים.

צוות היועצים, האדריכלים והמהנדסים שלנו ישמחו לעמוד לרשותכם, לענות לכל שאלה, לסייע בהתאמת המוצר הנכון לצורכי הפרויקט.

כיצד תקרות אקוסטיות פועלות?

בעקבות התפתחויות טכנולוגיות ניתן להתגבר כיום על בעיות אקוסטיקה במבנה בעזרת תקרות גבס מיוחדות, המבוססות בעיקר על אריחי תקרה מחוררים ועל לוחות גבס מחוררים.
הלוחות המחוררים נבדלים זה מזה במספר היבטים, כדוגמת צורת החורים, מספרם, גודלם ואופן הפיזור שלהם.

ההבדלים בין תצורות החירור קובעים את התכונות האקוסטיות של הלוח, לדוגמא – חורים מרובעים ועגולים מתאימים יותר לספיגת תדרים נמוכים.
קולות הנשמעים בבניין הינם גלי קול שמקורם בתנודות חלקיקי האוויר, אשר באים במגע עם פריטים שונים כגון קירות, תקרה וריהוט.

כאשר פוגעים החלקיקים בתקרה האקוסטית הם נבלעים בחורים בהתאם לתצורתם, מגיעים אל השכבה האקוסטית ונספגים בה כך שאינם מוחזרים באותה העוצמה.

היתרונות בבחירת תקרות גבס אקוסטית היתרונות בבחירת תקרות גבס אקוסטית

  • חיסכון בתפעול - בשל המרכיב המבודד של תקרות גבס אקוסטיות אין צורך בהפעלה תדירה של מכשירי חימום וקירור, מה שמהווה חיסכון משמעותי בהוצאות החשמל השוטפות של המוסד או המפעל
  • חיסכון בהתקנה - מאחר שתקרות גבס ניחנות בטווח רחב של אפשרויות התאמה, עיצוב והרכבה, ניתן להתקינן באופן פשוט וקל יחסית לתקרות אחרות. המשמעות היא חיסכון ניכר בעלויות.
  • תשתיות - תקרת גבס אקוסטית מותקנת מתחת לתקרת המבנה הרגילה, כך שנוצר ביניהן מרווח. בתוך המרווח ניתן להעביר חלק מתשתיות המבנה כדוגמת כבלי חשמל, צינורות מים וכבלי תקשורת, וזאת בנוסף על התקנה של אמצעי תאורה שונים.