לוחות ואריחי גבס מודפסים

בעידן המודרני מעצבי הפנים והאדריכלים עושים שימוש ביותר בגבס.
מדובר על חומר זול מאוד וגמיש מאוד שמאפשר ליצור מגוון רחב ביותר של אלמנטים עיצוביים.
ניתן לבצע שינויים מרחיקי לכת בחלל במהירות ותוך הימנעות מהוצאות גבוהות על שבירה של קירות, הנמכה של התקרה לצורך התקנה של מערכת מיזוג אוויר ועוד.
אם לא די בכך, הרי שהעבודה עם גבס נחשבת לפשוטה ביותר וגם אנשים פרטיים שמעולם לא חטאו בעיצוב או בשיפוץ יכולים תוך זמן קצר לרכוש מיומנות גבוהה יחסית בעבודה עם גבס ולבצע מגוון רחב של עבודות גבס, לרבות עבודות מורכבות יחסית.

פספרטו, נעים להכיר

את המהפכה הרצינית ביותר בתחום הגבס מובילה חברת אורבונד שהשיקה לאחרונה את סדרת פספרטו – אריחי גבס מעוצבים.
האריחים המעוצבים מבית החברה חושפים בפני קהל המעצבים עולם חדש ובלתי מוגבל של אפשרויות עיצוב בגבס שלא היו קיימות עד כה.
האריחים החדשניים מיוצרים בטכנולוגיית חריצה מהפכנית ברמה בינלאומית שלמעשה לוקחת את תחום עיצוב הפנים צעד אחד קדימה. הודות לאלמנטים המעוצבים והמבחר הבלתי נגמר של דוגמאות העיצוב, ניתן להגשים כל פנטזיה עיצובית כשגבולות האפשרויות הם כגבולות הדמיון שלכם ושל מעצב הפנים שלכם.

האריחים המעוצבים מגיעים במגוון רחב ביותר של דוגמאות ומיוצרים תוך שימוש בטכנולוגיה דיגיטאלית מתקדמת המאפשרת רמת דיוק מרבית.
רמת הגימור של האריחים המודרניים שמייצרת החברה גבוהה ביותר וכל אריח מיוצר תוך בקרת איכות מחמירה ביותר ותוך עמידה בתקנים הבינלאומיים והישראליים הנוקשים ביותר.

לאילו מטרות מיועדים אריחי הגבס ולוחות הגבס המודפסים?

באופן עקרוני קצרה היריעה מלפרט את כל החללים שייהנו ושירוויחו בגדול מהאריחים ומלוחות הגבס המודפסים. עם זאת, ניתן לקבוע באופן כללי שכל חלל שדורש אמירה ייחודית ומימד דינמי נוסף יכול להוות פלטפורמה מצוינת עבורם.

ישנם למשל בעלי עסקים שמעוניינים לשבץ את החלל העסקי שלהם בלוחות גבס בהדפס מונוטוני אחיד שיוצר דפוס חוזר של פרקטלים עדינים. אחרים, לעומת זאת, בוחרים דווקא להדפיס על האריחים המהפכניים את הלוגו של החברה או של העסק.

מאחר וניתן לעצב את האריחים בכל צורה שהיא בהתאם לדרישות הלקוח, הרי שאפשר למשל לבחור להדפיס עליהם סלוגנים מסוימים, לעצב אותם באופן ייחודי בהתאם לרוח המותג ועוד.
כיום ניתן לראות את השימוש הרב ביותר באריחים המהפכניים בעיקר במסעדות, בתי קפה ומלונות. בנוסף לכך הם החלו לאחרונה לשמש גם מעצבי פנים שעובדים בבתי כנסת, בחנויות ובתי עסק שונים – בתחום ההלבשה למשל – במשרדים ועוד.
כמו-כן ניכרת התעניינות רבה באריחים המודפסים בשוק הפרטי בדגש על בתים שבעליהם ניחנו בחוש עיצוב מפותח ומקורי.

היתרונות של אריחי הגבס ושל לוחות הגבס המודפסים

בנוסף לכך שהם מאפשרים יצירת אמירה עיצובית אישית, התכונות הטבעיות של הגבס מהוות יתרון משמעותי של השימוש באריחי גבס בדיוק כפי שהן מהוות יתרון בכל הקשור לכל תקרת גבס או קיר גבס.

להלן כמה מהיתרונות של האריחים:

  • ערכים אקוסטיים – כפי שציינו, השימוש בגבס מאפשר להתאים את התכנון האקוסטי לכל חלל וחלל בהתאם לייעוד שלו.
  • חוזק תלייה – הגבס הוא החומר שמחזיק ביחס הטוב ביותר בין המשקל הסגולי שלו לבין יכולת ההעמסה שלו.
  • גימור מושלם – אין עוד חומר שמשמש את מעצבי הפנים בעידן המודרני שמסוגל להעניק רמת גימור גבוהה כל כך כמו הגבס.
  • עמידות באש – יתרון ייחודי של החומר.
  • התקנה פשוטה וקלה – מעבר לכך שמדובר על חומר שניתן לעבוד אתו גם ללא ניסיון קודם, הרי שמדובר על חומר שמאפשר להעמיד אפילו קירות רבים ביום עבודה אחד או בשניים לכל היותר.
  • מודולארית מרבית – הודות לתכונות המיוחדות של הגבס ניתן לשנות את העיצוב של חלל נתון במהירות; יתרון מושלם עבור אלו שמכורים לשינויים.
  • חומר ידידותי לסביבה.
  • תחזוקה נמוכה.
  • יציבות מרבית לתנודות.

אריחי גבס מודפסים מהווים אם כן פיתרון מיטבי לעיצוב חללים נתונים או חדשים באופן שהינו גם יעיל, גם אסתטי וגם כזה שמאפשר לכל אחד להעניק לחלל את המגע האישי הייחודי שלו.