בידוד

בידוד מינראלי מהדור החדש

אורבונד מציגה את Earthwool - הדור החדש והמהפכני של הבידוד המינראלי. הצמר המיוצרבטכנולוגיית RECOSE המוגנת בפטנט, הינו בידוד מינראלי גמיש, קל להתקנה, מציע בידוד אקוסטיותרמי מושלמים, בשילוב תגובה בשריפה ברמה גבוהה. בזכות מבנה הסיבים הגמיש שלו, Earthwoolקל ליישום, חוסך זמן עבודה ומאמץ, ומאפשר כיסוי רציף בפינות ובקצוות גם באזורים קשים לגישה,ובעל זיכרון מכאני.

KNAUF יוצרת מציאות חדשה

חקר שוק נרחב שבוצע בחברת האם KNAUF הבינלאומית, הוביל למסקנה שקיים צורך בפיתוח בידודחדש לחלוטין שיטפל בחסרונות המוצרים המוכרים והוותיקים. שנים של מחקר ופיתוח תוך השקעתתשומות רבות, הובילו לפתרון – Earthwool.

קטלוג בידוד

לחץ על התמונה להורדת קטלוג PDF

 

בידוד מחיצות גבס

מחיצת גבס בנויה מלוחות גבס המורכבים על גבי פרופילי פלדה (ניצבים ומסילות).את המרווח בין לוחות הגבס משני צדי המחיצה (בהתאם ברוחב הפרופיל) ניתןלמלא בבידוד. מילוי מרווח זה בבידוד משפר את הערכים האקוסטיים והתרמייםשל המחיצה. השיפור תלוי בעובי הבידוד.לנוחות אקוסטית השפעה רבה על בריאות האדם. מחקרים מצאו כי אדם שנחשףלרעש ברמות גבוהות בפרקי זמן ארוכים יהיה עצבני יותר ובריא פחות.הבידוד משפר גם את הערכים התרמיים של המחיצה, פרמטר חשוב במיוחדבציפוי פנימי של קיר חוץ. הערך התרמי מתקבל ביחס למקדם ההתנגדות התרמישל הבידוד ועובי הבידוד.לערכים התרמיים השלכה ישירה על צריכת האנרגיה וההוצאות בגין חימום וקירורהמבנה. בידוד המבנה בבידוד המינראלי של אורבונד יפחית הוצאות אלו.

בידוד תקרות

תקרת גבס בנויה מלוחות גבס המורכבים בצמוד לפרופילי פלדה. החלל שמעלהפרופילים יכול לשמש להוספת בידוד מינראלי לשיפור הערכים האקוסטיים (הפרדהאקוסטית) על פי הנדרש, למשל, הפרעות משכן בקומה מעל יופחתו עד מאוד אםהוספת בידוד מינראלי .דוגמא נוספת מחיצת גבס שאינה המשכית לכל גובה הקומה,הבידוד שיותקן על מעל הפרופילים יפחית מעבר קול מחלל לחלל.בידוד מינראלי אשר יותקן מעל תקרה אקוסטית )אריחים או לוחות מחוררים (ישפרמשמעותית את הבליעה האקוסטית (מבוטא ב α או NRC).
הבליעה האקוסטית חשובה הן לצורך מובנות הדיבור (הדהוד) והן לנוחות האקוסטיתבחלל החדר.תקרת גבס המותקנת בצמוד לתקרה העליונה במבנה, המשלבת בידוד מינראלי מסייעתלבידוד התרמי של המבנה. לבידוד המינראלי ערכים תרמיים משופרים (מקדם λ נמוך,בין 0.033 ל 0.039) מבין חומרי הבנייה. חישוב ההתנגדות התרמית R מתבצע בצורהפשוטה (מחלקים את עובי הבידוד במקדם ההתנגדות התרמית) ומתקבלים ערכי בידודתרמי גבוהים משמעותית. לדוגמא בידוד בעובי של 50 מ״מ ומקדם תרמי של 0.034,ההתנגדות התרמית R שמתקבלת היא 1.49 ,מתאים לכל אזורי האקלים בישראל עלפי ת״י 1045.

לערכים התרמיים השלכות על הוצאות האנרגיה לחימום וקירור המבנה.

בידוד גגות

85% מצריכת האנרגיה במבנים היא למטרות חימום וקירור. לכן, ישנה חשיבות רבהליישום מבנים חוסכי אנרגיה. הדרך האפקטיבית ביותר ליעילות אנרגטית היא לבודדתרמית. ניתן להשיג זאת, בעזרת שימוש בחומרי בנייה מתאימים וברצף, ובהתאםלעקרונות שימור האנרגיה והבידוד. כך ניתן להגיע לנוחות אקלימית, במבנים בהם אנושוהים רוב חיינו.
לאנרגיית הקור והחום יש נטייה לדלוף החוצה דרך חלקים שונים במבנה. כידוע, חוםמתרחב ועולה לכיוון הגג. לכן זהו המקום בו עיקר בריחת החום מתרחשת. מכאן נובעתהחשיבות הרבה בבידוד התרמי לשמירה על האנרגיה בבניין. ניתן למזער את אובדןהאנרגיה באזורים אלו, בעזרת שימוש בחומרי בידוד מתאימים. כך ניתן להגיע לחסכוןמשמעותי באנרגיה, במונחים של חימום המבנה. בידוד גגות הוא השקעה שמחזירה אתעצמה בזמן קצר, וחוסכת משמעותית בהוצאות.חומרי בידוד נכונים ומתאימים לדרישות המבנה, מפחיתים מידית בהוצאות האנרגיה.

KNAUF Insulationהינה בעלת ניסיון של מעל 30 שנה בתעשיית הבידוד, נחשבתכיום למובילה עולמית ולבעלת אחוזי גידול מהגדולים ביותר בתחום הבידוד.כיום,KNAUF Insulationהינה אחת מהיצרניות הגדולות באירופה לבידוד מינראלי.החברה פעילה ביותר מ-35 מדינות, בעזרת 30 מפעלי ייצור.KNAUF Insulationמשיגה אתהגידול שלה בזכות מוצרי בידוד תרמי ואקוסטי בעלי תכונות של עמידות גבוהה באש, סטנדרטיםגבוהים ותהליכי ייצור ברי-קיימא. בעזרת 5,000 מועסקים בכל העולם,KNAUF Insulationמציעהמגוון רחב של פתרונות לכל סוגי הבנייה ולתעשייה, להבטחת חסכון באנרגיה וליצירת סביבת חייםברת-קיימא.